• 7 listopada 2018
 • 0

Metoda FUE (Follicular Unit Excision) jest obecnie najnowszą oraz najbardziej wyjątkową metodą przeszczepu włosów na świecie. Osobom, których dotkneło łysienie, zabieg ten umożliwia przeniesienie włosów z części potylicznej do miejsca w którym to łysienie istnieje. Metoda FUE nie wymaga skalpela oraz szycia skóry, dzięki temu nie ma widocznych śladów wykonanego zabiegu przeszczepienia włosów. Mieszki włosowe pobiera się jeden po drugim, specjalnie do tego przystosowanym urządzeniem. Zabieg jest pracochłonny, a także wymaga czasu. Jednocześnie metoda FUE jest zabiegiem mało inwazyjnym w porównaniu do metody FUT. Dzięki czemu ogranicza ilość możliwych powikłań, skraca okres rekonwalescencji.

Zalecenia przed i po zabiegu przeszczepu włosów

Zalecenia przed wyjazdem

 1. Tydzień przed zabiegiem należy: przestać spożywać napoje alkoholowe, maksymalnie ograniczyć liczbę papierosów oraz zaprzestać zażywania leków, płynów i szamponów, które pomagają zatrzymać wypadanie włosów;
 2. Na 10 dni przed zabiegiem należy przestać przyjmować aspirynę;
 3. Nie należy obcinać włosów 2 miesiące przed zabiegiem. Podczas konsultacji w Stambule włosy muszą mieć długość co najmniej 2 cm.
 4. Przed operacją należy wypocząć i dobrze się wyspać oraz zjeść dobre śniadanie – jeśli operacja odbywa się około godziny 7 rano śniadanie zostaje dostarczone do pokoju hotelowego;
 5. Podczas operacji należy mieć na sobie wygodne ubranie, najlepiej założyć koszulę z guzikami lub sweter z zamkiem błyskawicznym, jest to ważne podczas ubierania się i rozbierania również po zabieg;
 6. Należy poinformować lekarzy przed przyjazdem do Stambułu o wszystkich chorobach, zwłaszcza o cukrzycy lub problemach z ciśnieniem tętniczym;
 7. Należy poinformować lekarzy przed przyjazdem do Stambułu o regularnie zażywanych lekarstwach
 8. Po zabiegu otrzyma Pan/Pani w Smile Hair Clinic piankę (150 ml) i szampon (250 ml) do pielęgnacji skóry głowy, dlatego należy zabrać ze sobą do Stambułu trzy butelki po 100 ml każda do których będzie można przelać szampon, piankę (żel) i zabrać do bagażu podręcznego. Oryginalne puste opakowania z dozownikiem po piance należy zabrać ze sobą i po powrocie do domu ponownie przelać do niego piankę (żel).
 9. Analizy krwi wykonywane są od razu po przylocie do Stambułu. Kierowca z lotniska zawozi do laboratorium Kliniki. W laboratorium wystarczy pokazać paszport w celu identyfikacji.
 10. W przypadku występowania w dniu operacji chorób skóry w obrębie głowy takich jak m.in.: łuszczycy, zapalenia mieszków włosowych, łojotokowego zapalenia skóry, wyprysku kontaktowego, atopowego zapalenia skóry, ran – operacja nie będzie mogła zostać wykonana, a Klient zostanie obarczony kosztami zgodnie z umową.
 11. Jeśli w analizach krwi Pacjenta, przeprowadzonych przez Klinikę Estepalace Hair Transplant Center w Turcji, zostanie wykazana obecność wirusa HIV lub wirusowego zapalenia wątroby typu C, zabieg przeszczepu włosów zostanie odwołany, a Pacjent zostanie w całości obciążony kosztami badań krwi.
 12. W przypadku, gdy analizy krwi wykażą u Pacjenta wirusowe zapalenie wątroby typu B lub syfilis, zabieg przeszczepu włosów będzie mógł zostać wykonany po wpłaceniu przez Pacjenta kwoty w wysokości EURO 300,00 na pokrycie kosztów narzędzi, ponieważ Klinika po zabiegu jest zobowiązana do ich utylizacji.

Zalecenia po zabiegu

 1. Unikaj dotykania oraz drapania obszaru z przeszczepionymi włosami przez okres co najmniej 10 dni począwszy od dnia transplantacji.
 2. Używaj leków, które otrzymasz w dniu zabiegu według zaleceń lekarza w podanych godzinach.
 3. Nie spożywaj alkoholu oraz aspiryny przez okres 7 dni po zabiegu.
 4. Nie zakładaj T-shirtów przez 7 dni. Rekomendujemy noszenie w tym czasie koszul lub koszulek z guzikami. Dzięki temu ograniczysz ryzyko uszkodzenia przeszczepionych włosów.
 5. Nie myj włosów przez 3 dni po zabiegu.
 6. Staraj się trzymać głowę do góry przez okres 3 dni po operacji w celu uniknięcia obrzęku w okolicach czoła i oczu.
 7. Po operacji wystąpienie obrzęku w okolicach czoła i czasem oczu jest całkowicie normalne. Obrzęk ustępuje po 3 dniach od zabiegu i w okresie kilku dni znika całkowicie.
 8. Podczas snu powinieneś leżeć na plecach i unikać nerwowych ruchów ciała, pamiętaj o korzystaniu z naszej specjalnej poduszki.

 

 1. W dniu operacji zwróć uwagę żeby pić więcej wody niż normalnie.
 2. Unikaj seksu przez okres 7 dni od zabiegu.
 3. Zachowaj ostrożność podczas wsiadania i wysiadania z samochodu.
 4. Unikaj silnego słońca i deszczu podczas pierwszego tygodnia od operacji.
 5. Staraj się nie nosić kapeluszy i innych nakryć głowy żeby nie uszkodzić przeszczepionych graftów. Możesz bezpiecznie zacząć to robić po 15 dniach od zabiegu.
 6. Podczas pierwszego miesiąca od operacji nie wykonuj ćwiczeń fizycznych jak podnoszenie ciężarów czy pompek. Unikaj też kąpieli parowych ,sauny czy pływania. Możesz zacząć uprawiać lekkie sporty jak bieganie nie wcześniej niż 16 dni po zabiegu.
 7. Unikaj używania elektrycznych maszynek do włosów w strefie biorczej (miejscu przeszczepionych włosów) w okresie 6 miesięcy. W tym czasie można używać tylko nożyczek. Po miesiącu można normalnie golić maszynką strefę dawczą.
 8. Nie farbuj włosów w okresie 6 miesięcy po operacji. Związki chemiczne w farbach do włosów mogą uszkodzić przeszczepione mieszki włosowe.

Jak myć włosy?

 1. Nie myj głowy przez 2 dni od operacji ponieważ woda może uszkodzić przeszczepione mieszki włosowe.
 2. Możesz zacząć delikatnie myć włosy 3 dni po operacji przez rozprowadzenie specjalnej pianki w strefie biorczej.
 3. Umieść niewielką ilość pianki na ręce i potem delikatnie naciskaj na włosy ze strefy biorczej. Zwróć uwagę żeby nie wcierać pianki we włosy ponieważ mieszki włosowe jeszcze nie są w tym momencie stabilne.
 4. Zostaw pianę na okres od 20 do 30 minut na głowie.
 5. Po upływie 30 minut spłucz pianę chłodną wodą o niskim ciśnieniu. Zwróć uwagę żeby nie wcierać piany i nie drapać mieszków podczas tej czynności.
 6. Po umyciu pianą i spłukaniu jej wodą nałóż pianę ponownie na całym obszarze głowy i w ten sposób zacznij lekko dotykać opuszkami palców. Możesz także przeprowadzić delikatny masaż strefy dawczej.
 7. Po rozprowadzeniu pianki na całej głowie umyj ją nie czekając już za chłodną wodą i niskim ciśnieniem.
 8. Użyj miękkiego ręcznika do wysuszenia włosów na głowie nie pocierając ich tylko lekko naciskając ręcznikiem na włosy strefy biorczej.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *